Minu tehnika

Ajakirjas [digi] naistekas on üks mõnus rubriik nimega “Minu tehnika”, kus mõni tuntud tegelane tutvustab oma tehnikaparki. [digi] kauaaegse lugejana ja juba ammu mõelnud sarnase postituse peale, et ka lugejal tekiks ettekujutus kuidas siit Nahkanuialt muu maailmaga sidet peetakse, kust tulevad need imekaunid loodusfotod ning millega salvestatakse kvaliteetsed audioklipid.

1. Arvuti ja kõvakettad

Arvutina kasutan mitte just kõige uuemat ja võimsamat, paar aastat tagasi soetatud 12” ekraaniga DELL Latitude D630. Mänge ma sellega mängida ei saa aga tööasjad ja kogu minu blogimajanduse teenindab see riistapuu varuga ära. Arhiivi hoian eraldi kahel suhteliselt väikese mahuga (100 ja 250 GB) WD välisel kõvekettal.

2. Telefon

Nokia E72 või Samsung B2100. Esimest kasutan tööasjade ajamiseks, teine on mul rohkem maatelefon. Kuigi Nokial on olemas kõik mulle vajalikud funktsioonid, sh. Opera minibrauser, GPS, Skype ja mailimajandus, ei sobi see märga ja prahti täis oludesse nagu näiteks tööriiete taskud. Minu Samsung helistab ja saadab sõnumeid aga on tänu sisseehitatud raadiole maatingimustes täiesti asendamatu.

3. Fotokas

Fotokas on vajalik Nahkanuia ajaveebi pildimaterjaliga varustamiseks. Kuna ma oma eelmise digipeegli uputasin jõkke ning vett ja tolmu jagub ka uuele fotokale, kasutan ilmastikukindla kerega aga mitte kallist Pentax K20D kaamerat komplektobjektiiviga. Seda võib suurema mureta väntsutada. Erijuhtudeks ripub nagis Canon T70 filmikaamera kolme objektiiviga aga igatsen väiksema kaamera järele, milleks võiks olla näiteks Pentax W90.

4. Skänner ja diktofon

Skanner on mu peamine abimees vanade fotode digiteerimisel. Kasutan samuti vana Canoni mudelit CanoScan LiDe 500F. See on küll pisut suurem kui arvuti aga täpselt paras, et fotokogumisretkedel kotis kaasa vedada. Diktofone on mul lausa kaks, mõlemad Olympuse omad. Teise soetasin siis kui arvasin, et olen esimese kaotanud, otsus mida ma hiljem jällegi kahetsesin. Enam kasutan mudelit VN-960PC, millega on salvestatud enamik Nahkanuia ajaveebis esitatud audioklippe. Lihtne ja loogiline masin, millega käib kaasas ka arvutisse installeeritav tarkvara.

5. Meelelahutus

Kui klappidega raadio kuulamisest veel tahtmist üle jääb ning võimalust on, lahutab minu meelt üks kahest. Kas kingitud iPod Nano 4GB või siis Sony PSP 3000. Viimast kasutan isegi sagedamini, sest lihtsalt muusika kuulamine ei ole mulle kunagi väga meeldinud, eelistan Vikerraadio päevast programmi. Mõlemad vidinad on mul alati kotis pikematel reisidel.

6. GPS

GPS on minu metsaretkede vältimatu kaaslane. Seda funktsiooni täidab sõprade ja sugulaste poolt paar aastat tagasi kingitud Garmin Colorado 300, mis küll on kõvasti vett saanud aga endiselt töökorras. Jällegi vajalik abimees näiteks heade seene- või marjakohtade taasleidmisel.

Kuigi mulle kangesti kõikvõimalikud tehnikavidinad meeldivad, on viimasel ajal praktilisus võitu saanud. Asjad, mida nimetasin, pole enam uued ja kannavad kõik selgeid kulumisjälgi. Aga nii ongi ju õige! Sest kui aus olla, kasutan ainult väikest osa nende seadmete võimalustest. Suudaks siis sellest üllast põhimõttest asjad läbi kasutada kinni hoida.

2 kommentaari

  • thela ütleb:

    Miskipärast kõik need vanaasjafännid (mina kaasa arvatud) lasutavad väga head tehnikat :D

  • marko ütleb:

    Aitäh komplimendi eest! Sellegipoolest ei julge ma ise oma tehnikat väga heaks pidada. Seda meelt olen küll, et hea tulemuse saavutamiseks peavad ka tööriistad olema töökindlad ja kvaliteetsed.

Jäta kommentaar