Alanud on haridusaasta ning kuulda on, et kohalikud kultuurikorüfeed (heas mõttes) pingutavad palehigis, et selle raames toimuks ka Koerus paar põnevat üritust ning ilmuks vastavat lugemismaterjali. Olen ka ise kaudselt sidunud ennast ühe projektiga kuid mis sellest saab, pole veel kindel.
Eile leidsin muis.ee keskkonnas ringi vaadates huvitava viite museaalile, mis paikneb Järvamaa Muuseumis ning kannab numbrit PM _ 1356 ArD 221. Tegemist on Leo Avarmaa poolt 1920 aastal tehtud joonistusega Rõhu koolimajast. Kus see koolimaja asus, ma praegu ei oska öelda aga pakun, et see selgub “haridusaasta” jooksul. Ilmselt on tegemist tänase Liusvere külaga. Aga joonistus on teie ees! Nautige ja lugege lisaks teisi postitusi rubriigi “Rõhu algkool” all. Kvaliteetse digikoopia eest tänan Järvamaa Muuseumi!
5 kommentaari
Külade päeva üheks etteasteks tuleb ca 3-minutiline etteaste, mis põhineb mingil külaga seotud müüdil. Selle etteaste peaksid läbi viima kohalikud elanikud. Seega tuleks lahendada kaks probleemi: millise müüdiga tegemist on ja kes teevad etteaste?
Soovin Rõhu küla elanikele sellele raskele küsimusele vastuse leidmisel jõudu. Mina elan Nahkanuia külas, siin pole palju valikuid.
Marko, millal sa viimati oma postiaadressiga tutvusid?
Ülevaate 1977.a. kaotatud kohanimedest leiab Eesti Keele Instituudi veebilehelt.
>http://www.eki.ee/knn/at_jx.htm
>Kohanimenõukogu asustusnimede töörühma arvamused ja ettepanekud >02.09.1997 JÄRVAMAA
>soovitus: jätkata ajalooliste külanimede taastamist (1977 liideti
>18 asulat, sh Jõeküla, Nahkanuia, Paemurru, Puivere, Roodeviku, Vuti)
Jõeküla ja Vuti on taastatud, aga Nahkanuia, Paemurru, Puivere ja Roodeviku?
Olen Nahkanuia küla taastamise mõtet heietanud oma peas siia kolimisest saati aga ei ole osanud kusagilt alata. Tegelikult pole pidanud otstarbekaks ainult nime pärast ühe perega küla taastamist haldusüksusena. Nime poolest piisaks kenast küla nimega sildist küla piiril. Selle teen ilmselt kunagi ära.