Kui ma Aani Unolt Vahuküla tuuliku kohta küsisin ja ta selgitusi jagas, ütles ta veski vare kenasti näha olevat. Käisingi hommikul seda otsimas ja see polnud üldsegi raske. Veski asus just seal, kus ma seda Uno kirjelduse järgi ette kujutasin. Isegi vundamendi tuvastamine polnud keeruline, sest maakividest laotud korrapärane ring on maapinnast selgelt eristatav. Lisaks veskile paiknesid sealsamas vähemalt kahe teise suurema hoone vundamendid. Kas tee tõttu või mingil muul põhjusel ei paiknenud Vahuküla puutuulik künka kõige kõrgemas kohas vaid selle põhjaküljel.
Veski ja kõrvalhoonete vundamendid jäävad parajasti elektriliini alla. Näha on, et esiplaanil olevalt veski vundamenti on pisut võsast puhastatud aga töö on jäänud pooleli. Kas see on pikemas perspektiivis hea või halb, ei oska öelda. Esimesel fotol vaade itta, teisel põhja poole ja kolmandal lõunasse, Vahu-Nõmmepäälse suunalt. Vaatasin ka Preedi mõisa EW aegsest registrist järgi, Hindreku talu kuulus oma 31,78 hektariga Remmelgas Jakobile. Talu nime tuletasin 1938 aasta kaardilt, seal on see olemas.
Järgmisel fotol on veski vare vasakpoolne. Keskele jääb väiksem kivivundament ja paremale suurte puude alla elumaja.
Mis edasi? Tahaks ikka kangesti teada milla ja mis asjaoludel veski tekkis? Ja millal ning mis asjaoludel kadus. Otsin lisamaterjali ja kui midagi põnevat kätte satub, jagan siinsamas.