Nüüdsest ka helilõigud!

Nahkanuia ajalugu uurides olen sattunud kokku külas elanud vanemate inimestega, kes pole mulle keelanud oma aega ning on jutustanud huvitavaid lugusid ja seiku külaelanike igapäevaelust. Paljudest räägitud lugudest on mulle meelde jäänud ainult olulised faktid ning võiks öelda, tagantjärgi pole ka väga kahju, et see nii on. Ju siis pole midagi muud mäletada. Samas on neid, kelle lugude kuulamine on juba iseenesest elamus! Üks selline ongi Endel Lillemaa, kelle pere elas mõnda aega “Kõrsi väravas” Kangelase talus. Temast ja tema mälestustest on siin ajaveebis võrreldes teistega palju juttu olnud aga nüüd mul õnnestus pärast mitmeid ponnistusi tuua tema hääl ja rääkimisviis siia blogikeskkonda.

Mõlemad alltoodud helilõigud heidavad Endli mälestuste kaudu pisut valgust Kördil elanud rahvale, eelkõige Saar Annale ja tema pojale Arnole. Neist mõlemast tahaksin teada rohkem ja seetõttu on oodatud igasugune abi kõigilt neilt, kes arvavad end midagi mäletavat. Eriti pakuks huvi mõni foto aga ma kardan, et neid kuskilt veel leida oleks tõeline ime.

Ma ei tea, mis sai Kördi Arnost. Endli jutu järgi läks ta Kukruse kaevandusse elektrikuks aga kas ta jäi sinna? Suri seal? Ehk leian kunagi aega ja võimaluse kuidas see välja uurida. Ma ei ole kuulnud, et Arnol oleks olnud järeltulijaid aga mine sa tea. Äkki mäletab teda keegi. Siis saaks jälle sammukese edasi. Seni lahutavad minu ja nüüd ka ajaveebi lugejate meeli Endli lustakad kirjeldused. Loodan, et te naudite kuuldut samavõrd kui mina seda tegin.

Et kuulda jutuhoos Endlit, kliki allolevale sinisel taustal valgele noolele (Play nupp).

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

NB! Lugude kuulamiseks peab arvutisse olema installeeritud Adobe Flash Player, mille saab hankida endale SIIT. Audiofailide töötlemiseks kasutan vabavaralist programmi Audacity ja nende esitamiseks WordPress blogikeskkonnas pluginat nimega Audio-Player.

Jäta kommentaar